All Products
Keywords [ aluminum sheets metal ] match 86 Products.
Embossed Sheet Roll Aluminum Coil Alloy Metal Customized 1000 - 2000mm
| MOQ: | 1 Ton |
|---|---|
| Surface Treatment: | Coated, Embossed, Anodized |
| Width: | 1000-2000mm |
ASTM Aluminum Metallic Plates Specilalized In Building With Thickness 0.5mm
| Treatment: | Mill Finish, Anodized, Brushed, Etc. |
|---|---|
| Usage: | Decoration, Construction, Industry, Etc. |
| Length: | 500-16000mm |
5A06 H112 Aluminum Alloy Plate Sheets ASTM/ DIN/ GB/ SUS Used For Light Industry
| Thickness: | 0.05-200mm |
|---|---|
| Standard: | EN, ASTM, JIS, ASTM/ DIN/ GB/ SUS, ASTM AISI JIS DIN GB |
| Alloy: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3003, 3004, 3105, 5052, 5083, 6061, Etc. |
ASTM AISI 5052 Aluminium Sheet Coil Embossed 3mm-2600mm Width
| Alloy: | 5052 |
|---|---|
| Temper: | AL Coil Aluminum Coil 1060 High Cleanliness Aluminum Sheet Roll With Excellent Corrosion Resistance |
| Thickness: | 0.1mm-6.5mm |
Mid Hard Mill Finish Aluminum Coil 1050 1100 3003 5052 Cold Rolled
| Alloy: | 6000 Series |
|---|---|
| Temper: | AL Coil Aluminum Coil 1060 High Cleanliness Aluminum Sheet Roll With Excellent Corrosion Resistance |
| Thickness: | 0.1mm-6.5mm |
Heat Treated 6000 Series Aluminum Coil Roll H12 H14 H16 3mm-2600mm Width
| Alloy: | 6000 Series |
|---|---|
| Temper: | AL Coil Aluminum Coil 1060 High Cleanliness Aluminum Sheet Roll With Excellent Corrosion Resistance |
| Thickness: | 0.1mm-6.5mm |
6000 Series Al Coil Heat Treatment Aluminum Coil Roll 0.1mm-6.5mm Thickness
| Alloy: | 6000 Series |
|---|---|
| Temper: | AL Coil Aluminum Coil 1060 High Cleanliness Aluminum Sheet Roll With Excellent Corrosion Resistance |
| Thickness: | 0.1mm-6.5mm |
Aluminum Sheets 5083 H116 ASTM B209 4x6 Aluminum Sheet 3 4 Aluminum Plate 0.1mm-260mm
| Product Name: | ASTM Aluminum Sheets |
|---|---|
| Grade: | 5000 Series Aluminum Plate |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
0.3mm 0.4mm 0.5mm Thick Aluminium Sheet Coil Mill Finish 1100 3003 3004 3105
| Alloy: | 6000 Series |
|---|---|
| Temper: | AL Coil Aluminum Coil 1060 High Cleanliness Aluminum Sheet Roll With Excellent Corrosion Resistance |
| Thickness: | 0.1mm-6.5mm |
3000 Series 3003 H6 Stucco Embossed Aluminum Coil For Roof Building Decoration
| Alloy: | 6000 Series |
|---|---|
| Temper: | AL Coil Aluminum Coil 1060 High Cleanliness Aluminum Sheet Roll With Excellent Corrosion Resistance |
| Thickness: | 0.1mm-6.5mm |

