All Products
Keywords [ aluminum sheets metal ] match 86 Products.
2024 T3 Aluminum Sheets Metal 4ft X 8ft Polished Plain
| Product Name: | ASTM Aluminum Sheets |
|---|---|
| Grade: | 5000 Series Aluminum Plate |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
Customized Aluminum Sheets Metal Al Sputtering Target 0.2mm 7075
| Product Name: | Corrugated Aluminum Sheets |
|---|---|
| Width: | Customer Requirement 10mm~2500mm 1200mm 500mm-2800mm 600-2000mm |
| Grade: | 7075 |
Hairline Aluminum Sheets Metal Block 6061 6063 7050 7075 T6 200mm
| Product Name: | 1060 Aluminum Sheets |
|---|---|
| Grade: | 1060 |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
1100 Aluminum Sheets Metal Embossed Plates H18 Full Hard 3003 H24
| Product Name: | 0.15mm Aluminum Sheets |
|---|---|
| Grade: | 6000 Series Aluminum Plate |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
Multifunctional Aluminum Sheets Metal 1060 5052 6061 7075 For Aircraft 0.3-430mm 0.2-200mm
| Standard: | EN, ASTM, JIS, ASTM/ DIN/ GB/ SUS, ASTM AISI JIS DIN GB |
|---|---|
| Surface: | Mill, Embossed, Stucco, Diamond, Etc. |
| Width: | 100-2600mm |
6061 T6 80mm Aluminum Sheets Metal Powder Coated 6000 Series Alloy
| Product Name: | Aluminum Alloy Coated Aluminum Sheets |
|---|---|
| Grade: | 6061 |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
Anodized H112 Aluminum Sheets Metal 5A06 For Pressure Vessel
| Product Name: | Pressure Vessel Aluminum Sheets |
|---|---|
| Grade: | 5A06 |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
Rolled Extruded 1060 Aluminum Sheet Metal Rolls ISO9001 RoHS
| Alloy: | 1060 |
|---|---|
| Temper: | AL Coil Aluminum Coil 1060 High Cleanliness Aluminum Sheet Roll With Excellent Corrosion Resistance |
| Thickness: | 0.1mm-6.5mm |
5 Series 5A06-O Aluminum Sheets Metal High Tensile Strength Aluminum Alloy Plate
| Product Name: | High Tensile Strength Aluminum Sheets |
|---|---|
| Grade: | 5A06 |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
5083 Marine Aluminum Sheets Metal 5052 5054 5086 5754 Thick Aluminum Plate
| Product Name: | Aluminum Sheets 5083 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
| Width: | Customer Requirement 10mm~2500mm 1200mm 500mm-2800mm 600-2000mm |

