All Products
Keywords [ aluminum sheets metal ] match 86 Products.
6181A 6005A 6022 6011 Aluminum Sheets Metal Automobile Mirror Polished
| Product Name: | 6018A Aluminum Sheet |
|---|---|
| Grade: | 6018A |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
5182 O Aluminum Sheets Metal Checkered Embossed Aluminum Panels
| Product Name: | 5182 O Aluminum Sheet |
|---|---|
| Grade: | 5182 O |
| Surface Treatment: | Polished |
1060 H24 Aluminum Sheet Metal Roll 3003 H14 H22 For Construction
| Alloy: | 1000 Series |
|---|---|
| Temper: | H22 H24 H26 H28 H112 |
| Application: | Construction Building Decoration Roofing Ceiling |
1000 Series Powder Coated Aluminum Sheet Metal Coil ISO9001 RoHS
| Alloy: | 1000 Series |
|---|---|
| Temper: | O,H12 H14 H16 H18 H19 H22 H24 H26 H28 H112 |
| Thickness: | 0.1mm-6.5mm |
Aluminum Sheet Metal Manufacturer 1050/1060/1100/3003/5083/5052/6061/6063/7075 Spot
| Product Name: | Aluminum Sheets |
|---|---|
| Grade: | 1050/1060/1100/3003/5083/6061 |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
1060 Customized Aluminum Sheets Metal Mirror Treatment 500mm
| Surface Treatment: | Embossed,Mill Finish,Other,mill Polish |
|---|---|
| Length: | 500-16000mm |
| Surface: | Mill, Embossed, Stucco, Diamond, Etc. |
3003 O Temper Aluminum Sheets Metal 100-2600mm Anodized Surface For Industry
| Color: | Silver, Golden, Black, Etc. |
|---|---|
| Application: | Industry, Decoration, Aircraft Structures, Aerospace, Construction |
| Type: | Plate, Sheet, Sheet/ Plate/ Panel |
1-12m Length 3mm Aluminum Sheets Metal 6016 T4 Mill Bright
| Product Name: | 6016 T4 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Grade: | 6016 T4 |
| Surface Treatment: | Finished |
3003 3004 3105 Aluminum Mirror Sheets Metal 0.05 - 200mm Plate Panel
| Color: | Silver, Golden, Black, Etc. |
|---|---|
| Thickness: | 0.3-430mm;0.2-200mm; |
| Type: | Plate, Sheet, Sheet/ Plate/ Panel |
1100 Alloy Metal Aluminum Sheet 1000 Series 1mm 3mm 5mm
| Product Name: | 1100 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
| Thickness: | 0.25-430mm |

