All Products
Keywords [ aluminum sheets metal ] match 86 Products.
6000 Series T651 AL Coil Heat Treatment Rolled Aluminum Coil
| Alloy: | 6000 Series |
|---|---|
| Temper: | 1060 High Cleanliness Aluminum Sheet Roll |
| Thickness: | 0.1mm-6.5mm |
Plain Hairline Aluminum Panel Sheet 98.9% Al Plate 6063 T6
| Product Name: | 98.9% Aluminum Sheets |
|---|---|
| Grade: | 6063 T6 |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
Professional Supplier 7075 T651 Corrugated Aluminum Sheet Aluminum Roofing Sheet Prices
| Product Name: | Corrugated Aluminum Sheets |
|---|---|
| Grade: | 7075 |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
T351-T851 Aircraft Aluminium Sheet Coil 3105 5052 6061 Mill Finish
| Alloy: | 1050 1060 1100 3003 3105 5052 6061 |
|---|---|
| Application: | Construction Building Decoration Roofing Ceiling |
| Type: | Coil Roll Coil Plate Roll Coil Plate Roll Sheet Aluminum Coil Aluminum Strip |
3003 1100 1060 Aluminium Sheet Coil AL Coil GB ASTM-B209
| Alloy: | 1050 1060 1100 3003 3105 5052 6061 |
|---|---|
| Application: | Construction Building Decoration Roofing Ceiling |
| Type: | Coil Roll Coil Plate Roll Coil Plate Roll Sheet Aluminum Coil Aluminum Strip |
JIS Carbon Slitting Edge Treatment Steel Sheet 0.5mm - 100mm
| Certificate: | ISO, ABS, CE, Etc. |
|---|---|
| Package: | Standard Export Package |
| Grade: | Q235, Q345, SS400, A36, AH36,AH32etc. |
5052 Anodized Aluminum Coil Mill Finish Aluminium Roll Sheet
| Alloy: | 5052 |
|---|---|
| Temper: | AL Coil Aluminum Coil 1060 High Cleanliness Aluminum Sheet Roll With Excellent Corrosion Resistance |
| Thickness: | 0.1mm-6.5mm |
Harden Aluminum Alloy Coil 5052 ASTM AISI High Fatigue Strength
| Alloy: | 5052 |
|---|---|
| Temper: | AL Coil Aluminum Coil 1060 High Cleanliness Aluminum Sheet Roll With Excellent Corrosion Resistance |
| Thickness: | 0.1mm-6.5mm |
7075 Mill Finish Aluminum Panel Coil Sheet Coated Surface 200mm
| Product Name: | 7075 Aluminum Mill Finish Surface Aluminum Sheet |
|---|---|
| Grade: | 7000 Series |
| Thickness: | 0.2-200mm |
3000 Series Aluminium Sheet Coil General Purpose ASTM B209 Alloy 3003 H14
| Product Name: | AL Coil With Corrosion Resistance |
|---|---|
| Alloy: | 3003 |
| Application: | Construction Building Decoration Roofing Ceiling |

