All Products
Keywords [ aluminum sheets metal ] match 86 Products.
0.15mm To 250mm Aluminum Alloy Sheet Metal 6082 5083 5182 5754 For Automobile
| Product Name: | 0.15mm Aluminum Sheets |
|---|---|
| Grade: | 6000 Series Aluminum Plate |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
Heat Treated 6000 Series Al Coil Anodized Polished Aluminum Sheet Roll
| Alloy: | 6000 Series |
|---|---|
| Temper: | AL Coil Aluminum Coil 1060 High Cleanliness Aluminum Sheet Roll With Excellent Corrosion Resistance |
| Thickness: | 0.1mm-6.5mm |
H32 H34 H111 H116 H321 H112 5083 O Aluminum Sheet Plate For Boat Building
| Product Name: | H32 Aluminum Sheets |
|---|---|
| Grade: | 5000 Series Aluminum Plate |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
Trade Assurance Aluminum Sheet 1050 Plate 5mm 10mm
| Product Name: | 1050 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Grade: | 1000 Series |
| Thickness: | 0.3-430mm |
5052 6061 Aluminum Sheet Roll Coil 0.1mm-6.5mm
| Alloy: | 1050 1060 1100 3003 3105 5052 6061 |
|---|---|
| Application: | Construction Building Decoration Roofing Ceiling |
| Type: | Coil Roll Coil Plate Roll Coil Plate Roll Sheet Aluminum Coil Aluminum Strip |
1050 1060 1100 Thin Aluminum Strips 5052 6061 Anodized Aluminum Sheet Roll
| Alloy: | 1050 1060 1100 3003 3105 5052 6061 |
|---|---|
| Application: | Construction Building Decoration Roofing Ceiling |
| Type: | Coil Roll Coil Plate Roll Coil Plate Roll Sheet Aluminum Coil Aluminum Strip |
0.3mm - 430mm Aluminum Sheet Cutting Metal For Al 2024
| Product Name: | 2024 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Grade: | 2000 Series |
| Thickness: | 0.3-430mm |
1060 AISI Metal Aluminum Sheet Panel 1mm 3mm 5mm 10mm Thickness
| Product Name: | 1060 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Thickness: | 0.25-430mm |
| Application: | Industry,Decoration,aircraft Structures,aerospace,Construction |
Anodized 6063 Metal Aluminum Sheet Plate 1060 3003 5052 5083 6061 100mm
| The Thickness Range: | 0.3-0.4-0.5-0.6-0.8-1-1.5-100mm |
|---|---|
| The Width Of The Range: | 500-2200 |
| Customization: | Can Be Customized According To Customer Requirements |
ASTM 5005 Aluminum Mill Finish Sheet Plate Metal Silver Or Customized Color 500mm
| Grade: | 5000 Series |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
| Thickness: | 0.30mm~500mm |

