All Products
Keywords [ aluminum sheets metal ] match 86 Products.
Marine Grade 5000 Series 5083 Aluminum Sheet Aluminum Plate For Boat Using
| Grade: | 5083 |
|---|---|
| Width: | 10mm~2500mm,as Per Custom Require |
| Application: | Industry,Decoration,aircraft Structures,Construction |
99% Purity Aluminium Sheet Coil 1100 Aluminium Strip Coil
| Alloy: | 1100 |
|---|---|
| Surface: | Light Is Flat And Level |
| Type: | Coil Roll Coil Plate Roll Coil Plate Roll Sheet Aluminum Coil Aluminum Strip |
1100 Aluminium Sheet Coil Rolled 2mm 3mm
| Alloy: | 1100 |
|---|---|
| Surface: | Light Is Flat And Level |
| Type: | Coil Roll Coil Plate Roll Coil Plate Roll Sheet Aluminum Coil Aluminum Strip |
3003 Aluminum Mirror Treatment Coil ASTM AISI JIS DIN GB ASTM-B209 6.5mm
| Standard: | ASTM AISI JIS DIN GB ASTM-B209 |
|---|---|
| Width: | 1000-2000mm |
| MOQ: | 1 Ton |
99% Purity Aluminum Strip Coils 1100
| Alloy: | 1100 |
|---|---|
| Surface: | Light Is Flat And Level |
| Type: | Coil Roll Coil Plate Roll Coil Plate Roll Sheet Aluminum Coil Aluminum Strip |
6000 7000 Series Thin Aluminum Strips Corrugated Aluminum Metal Strip
| Product Name: | Aluminum Plate Sheet |
|---|---|
| Grade: | Aluminum 6063 6061 5005 5052 7075 |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
Rolled Extruded 99% Aluminum Strip Roll Coil 1100 T351-T851
| Alloy: | 1100 |
|---|---|
| Type: | Coil Roll Coil Plate Roll Coil Plate Roll Sheet Aluminum Coil Aluminum Strip |
| Technology: | Rolled And Extruded |
Rolled 99% Thin Aluminum Strips Powder Coated 1100 Aluminum Coil
| Alloy: | 1100 |
|---|---|
| Type: | Coil Roll Coil Plate Roll Coil Plate Roll Sheet Aluminum Coil Aluminum Strip |
| Technology: | Rolled And Extruded |
4mm Thickness Aluminum Alloy Coil H12 3003 3004 3005 Aluminum Coil
| Alloy: | 1050 |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm-6.5mm |
| Application: | Construction Building Decoration Roofing Ceiling |
1000 Series Aluminum Round Pipe Tubes 1060 Silver Anodised 250mm
| Product Name: | Aluminium Round Tube |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
| Standard: | ASTM,GB,JIS,BS,API |

