All Products
Keywords [ aluminum sheets metal ] match 86 Products.
Coated Hairline Plain Aluminum Sheet 6111 1mm Alloy Sheet Metal
| Product Name: | 6111 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Grade: | 6111 |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |
99.5% Purity Aluminum Sheet Roll 1050 Anodized Aluminum Alloy Coil
| Alloy: | 1050 |
|---|---|
| Thickness: | 0.1mm-6.5mm |
| Application: | Construction Building Decoration Roofing Ceiling |
Polished 7050 Aluminum Sheet Plate Metal 3mm 5mm 10mm Customized
| Grade: | 7000 Series |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
| Thickness: | 0.30mm~500mm |
Mirror Polished 3003 Aluminum Sheet Plate Metal 0.1 - 3mm Thickness
| Grade: | 3000 Series |
|---|---|
| Thickness: | 0.10mm~500mm |
| Color: | Silvery,Color / Silver,White |
Color Coated 3104 5182 Al Coil ASTM 0.26mm Aluminum Sheet Roll
| Alloy: | 3104 5182 |
|---|---|
| Type: | Coil Roll Coil Plate Roll Coil Plate Roll Sheet Aluminum Coil Aluminum Strip |
| Technology: | Rolled And Extruded |
5000 Series EN Aluminum Metallic Plates Sheets 0.1-5mm Length 500-16000mm
| Type: | Plate, Sheet, Sheet/ Plate/ Panel |
|---|---|
| Coating: | PVDF, PE, Anodized, Etc. |
| Usage: | Decoration, Construction, Industry, Etc. |
AnodizedAluminum Alloy Metal Plates For Industrial 0.3-430mm 0.2-200mm
| Color: | Silver, Golden, Black, Etc. |
|---|---|
| Thickness: | 0.05-200mm |
| Usage: | Decoration, Construction, Industry, Etc. |
5083 O Temper Aluminum Alloy Sheets Metallic Mill Finish Width 100-2600mm
| Surface Treatment: | Embossed,Mill Finish,Other,mill Polish |
|---|---|
| Application: | Industry, Decoration, Aircraft Structures, Aerospace, Construction |
| Treatment: | Mill Finish, Anodized, Brushed, Etc. |
Brushed Aluminum Alloy Plates 0.3-430mm Thickness 0.2-200mm Embossed Surface Treatment
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Surface: | Mill, Embossed, Stucco, Diamond, Etc. |
| Alloy: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3003, 3004, 3105, 5052, 5083, 6061, Etc. |
Aircraft Grade 7075 Aluminum Plate Sheet Polished 0.2mm-200mm Thickness
| Product Name: | 7075 Aluminum Sheets |
|---|---|
| Grade: | 7075 |
| Surface Treatment: | Coated Embossed Hairline Polished Plain |

